ŘÍJ
Těžký zápas a opět bez bodu

V letošní sezóně se nám doma vůbec nedaří. V sobotu k nám přijel celek Kestřan a odvedl si všechny body.

Utkání začalo velmi bojovně a hosté se ukazovali v dobrém světle. Dobře kombinovali a dostávali se do optické převahy. My jsme se snažili držet s nimi krok, ale v rychlosti jsme zaostávali. Přesto se dal brát první poločas za vyrovnaný, ačkoliv hosté několikrát velmi nebezpečně prověřili Voseckého, který odchytal skvělé utkání. Hosté měli v první půli několik velmi nebezpečných střel a trestných kopů, ale náš brankář si se všemi poradil. Bohužel směrem dopředu jsme nebyli příliš nebezpeční.

Snažili jsme se o kombinaci, ale do vápna létalo málo centrů a střelba také nebyla nijak oslnivá. Dostali jsme se k několika rohům, z jednoho mohl Krejsa skórovat hlavou, ale o metr minul zadní tyč. Asi naši největší šanci v první půli měl Libor Čech po hezkém centru ze strany, tváří v tvář hostujícímu brankáři však nedokázal pořádně zakončit.

Ke střele se dostali i Vaněk s Márou, ale příliš hostujícího brankáře neohrozili. Střely neměly potřebnou razanci.

Druhá půle kopírovala průběh té první. Byl to boj o každý metr, ani jeden ze soupeřů ale neměl vyložené šance. Až přišlo na naši bolest posledních zápasů – standardní situaci. Opět jsme nedokázali zvládnout bránění při rohu. Vyhráli jsme sice první hlavičku, ale odražený míč si našel hostující záložník, naznačil a do protipohybu brankáře vypálil z hranice vápna gólovou střelu. Hned za 5 minut, tedy v 80. minutě jsme my zahrávali standardku, domácí brankář se zmocnil míče, vyslal dlouhý nákop za naši obranu, která tentokrát zaspala, a hostující útočník šel sám na našeho brankáře a nemýlil se.

My jsme se vrhli do útoku, ale naše centry nebyly přesné, nebo jsme se snažili o kombinaci do kompaktní obrany. V 89. minutě pak po centru ze strany si našel míč Nedvěd a uklidil ho nohou k tyči. Škoda, že jsme takovou akci nepředvedli v první půli a nedostali se do vedení. Otáčet zápasy se nám nedaří, takže je potřeba se soustředit na to, abychom zbytečně neinkasovali.

Bohužel máme stále pouze 8 bodů a podzim se chýlí ke konci. Zbývají nám dva zápasy s papírově slabšími soupeři a musíme jednoznačně oba zápasy vyhrát, abychom měli na jaře ještě o co hrát.

Cehnice – Kestřany 1:2 (0:0) 89. Nedvěd Miroslav - 75. Lebeda Martin, 80. Markvart Lukáš

Vosecký – Pletka, Krejsa, Martínek O. – Čech L. (80. Kůra), Frčka, Prokeš (69. Turek), Chvosta (71. Řehoř P.) – Mára (61. Čech J.), Nedvěd, Vaněk