LIS
Důležitý zápas jsme zvládli tak napůl

V neděli ráno jsme jeli na velmi důležitý zápas do Husince. Domácí jsou v tabulce za námi o pár bodů a minimálně takový odstup jsme si chtěli udržet.

Od začátku zápasu jsme se dostávali k zajímavým příležitostem, hlavně aktivní Mára na pravé straně dělal domácím problémy. V 9. minutě pak Martínek skvěle našel centrem z poloviny hřiště hlavu Nedvěda, který se nemýlil. Bohužel v 19. minutě domácí celkem snadno přišli k vyrovnání, kdy také centr téměř z poloviny hřiště si našel na malém vápně nebráněný hostující záložník, a bylo srovnáno. Ještě hůře to s námi vypadalo v 26. minutě, kdy po nenápadném trestném kopu se dostal k míči na hranici vápna opět domácí záložník a s tečí našeho obránce skončil míč v síti.

To pro nás bylo velmi smolné, protože jinak jsme soupeře přehrávali. Hned ve 27. minutě byl na soupeřově polovině faulovaný aktivní Nedvěd a Krejsa poslal svůj projektil z přímého kopu za záda bezmocného brankáře 2:2. Do poločasu jsme si připravili ještě 2 zajímavé příležitosti, ale bohužel jsme nebyli úspěšní.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že domácí zatlačíme, a překlopíme zápas na naší stranu. Bohužel hned v 50. minutě jsme opět zaspali a domácí útočník nikým nebráněný opět na malém vápně nedal Voseckému šanci. Snažili jsme se o srovnání, ale ani Mára, ani Chvosta nebyli v zakončení nebezpeční. Pohroma pro nás přišla v 82. minutě, kdy jsme hráli opravdu vabank a domácí dobře vykombinovali situaci a jejich záložník šel sám v klidu na Voseckého a nedal mu šanci.

Naštěstí hned po rozehrávce jsme dostali míč na soupeřovu polovinu, Libor Čech zabojoval u lajny, míč se dostal k Bednaříkovi, který střílenou nahrávkou našel volného Nedvěda, který v 83. minutě vykřesal naději. Dál jsme se tlačili dopředu, ale ani Prokeš, a ani Řehoř nedokázali domácího brankáře prostřelit.

V 89. minutě pak opět Martínek dobře centroval na Krejsu, který zakončil do protipohybu brankáře, bohužel ten se tentokrát vytáhl a míč domácí dostali na roh. Ten zahrával Prokeš, krásně na zadní tyči našel Nedvěda a bylo srovnáno 4:4.

Byl to zápas, kde remíza byla zprvu málo, později velmi vzdálená a nakonec jí prostě musíme vzít. Zbývá nám poslední zápas podzimu, doma proti Prachaticím. Věříme, že si v tomto zápase připíšeme tři body a oslavíme je následně na dokopné.

Husinec – Cehnice 4:4 (2:2) 9. Nedvěd Miroslav, 27. Krejsa Pavel, 88. Nedvěd Miroslav, 89. Nedvěd Miroslav

Vosecký – Pletka, Martínek O., Frčka (73. Bednařík), Čech J. – Mára (64. Řehoř P.), Prokeš, Čech L. – Chvosta, Nedvěd, Krejsa